16 Mart 2007

1.yıl


17 Mart yani yarın bloğumun doğumgünü, iyi ki doğdun Cerescent! :)) Bir yılda biraz tembellik etmişim çünkü bu 70. paylaşımım. 100 ve üzerinde olanları biliyorum. Ama olsun önemli olan hala buradayım, sizler de buradasınız. Umar' ın dün dediği gibi " kimler geldi geçti biz hala buradayız" :)

Bir kaç gündür fotoğraflarla uğraşıyorum,düzenleme çalışmaları yapıyorum.Uzun zaman olmuştu ilgilenemeyeli. Bir çoğuna yüzümde büyük tebessümlerle bakıyorum, ne güzel günlerdi yaa diyorum, çünkü dün bile geçmiş artık.Mesela bu geçen yazdan...Pilita'nın nefis kumpiri, geleneksel Pilita günlerinden.


Evet kesinlikle "forewer young" :))Boncuklu Crescent, hand made :)Teyze ve yeğeninin minicik eli, yerim onu ben :)Aştım kendimi aştım, kırmızıdan sonra mavi papuçlarımda var artık :)Delikanlı Crescent :)
Beyaz bir tebessüm, Colgate! :)Gelinlik ayakkabılarım, hala giyebiliyorum! :)Bir temmuz sabahı, "günaydın arkadaşlar!"


Crescent Graff! Kıyasıya bir tenis karşılaşması, Nimet'le tatilde :)))Yine sevgili dostum Nimet ve çekirdek ailesi bir akşam bize misafirliğe gelmişler.Gelmeden önce de küçük Nazan telefon etmiş "bir maniniz yoksa evdeyseniz annemler size oturmaya gelecekler" :)))
Kırmızı şapkalı kız olur da kırmızı papuçlu Crescent olmaz mı? :))
"Türkiye'nin Yıldızları" yarışmasının kulisinden.Yarışmacı olan kardeşime o hafta İstanbul'dan bizzat destek vermek için stüdyoya gitmişiz.Başka tiyo yok! :)))Çocuklar için düzenlenen yılbaşı balosundan, ben kamerayla çocukları çekiyorum, Nimet'de beni çekiyor :))
Aaaa neydi o günler, saçlarımı kısacık kestirmiştim, iyi cesaret etmiştim, hoşuma da gitmişti aslında ama zuzu çok bozulmuştu beni öyle görünce. "Anne nooolur gidip saçlarını geri alalım" dedikçe içim burkulmuştu... Sonra yavaş yavaş uzamaya başlayıp bu hale geldiler, şimdi ise uzuuuunn...:)


Tatilde hamak keyfi. "İllaki hamakta fotoğraf çektireceğim" diye tutturmuştum :))İşyeri sabah muhabbeti...
Son bir yıldır, digital fotoğraf makinasını aldığımızdan beri çektiğimiz fotoğraflar sadece sanal ortamda, bilgisayarda yada cd'de. Ama eline ciltli aile albümünü alıp sayflarını yavaş yavaş çevire çevire fotoğraflara oradan bakmak ayrı bir zevk bence. O yüzden çektiğim fotoğrafların en güzellerini seçip, bastırıp, albüme yerleştireceğim.Ama zevkli olduğu kadar uzun da sürecek bir işe benziyor bu...:)

15 yorum:

Gamzeli dedi ki...

Aynısını ben düşünüyorum canım, iyi oluyor hatıra işte bakıp bakıp önceki günleri yad ediyoruz, ne kadar güzel birşey...

Bu arada iyi hafta sonları...

umar dedi ki...

Yahu ben ciddi tersim, bende albümdekileri resimleri scan edip pc ortamına alıyorum :))
...
Delikanlı resmine bayıldım,tespih eksik sadece :)
...
Kısa saç takıntımı bilmeyen yok :)
...
Birinci senen kutlu olsun hey gidi eski günler heyyy dedirtiyor sonra ajda geliyor kısık bir ses kimler geldi kimler geçti :)
...
Bu post güzel olmuş.

umar dedi ki...

Bir yılın üzerinde arkadaşız,şunu fark ettim değişim sana yaradı.Yoksa seni takıcı kız olarak bilcektik sürekli :) alıcam hepsini kimse almassa ben alıcam söz :)

KUGUU dedi ki...

ZARIFim:)) az yaziyorsun ama durup durup super bir post hazirlamissin vallahi bravo. Ve de bloguna nice yeni ici mutlu yazilarla dolu yaslar diliyorum:))

CRESCENT dedi ki...

Gamzeli,
Evet,fotoğraflar sayesinde o günleri tekrar yaşamış gibi oluyoruz :)

Umar,
Albümdeki resimleri pc ortamına alma işini yaptık zaten geçen sene, bir de ters taraftan yapalım dedik :)
İyi tespih de çeviririm evelallah :)))
Kendiminkilerin dışında yaptığım bütün takıları hayrına dağıttım geçen aylarda,sana alacak bir şey kalmadı yani, bıraktım o işleri:))Ama kendime yaparım, o ayrı:)

Kuğuu,
Çok teşekkür ederim güzel düşüncelerin için,PembeGazete'ye pembe bir yazı yazacağım yakında,düşünme aşamasındayım :))

annelog dedi ki...

Nice yıllara, umarım yazmaya da takıyapmaya da uzun yıllar devam edersin Crescent:)

KUGUU dedi ki...

Nasil yani o guzelim takilari yapmaya son mu verdin:(((( Lutfen bir daha dusun, senden aldigimkolye kadar zevkle ve cok taktigim bir takim olmadi hic, ve kim gorse boynumda hep herkes sordu onu.
Birakmamalisin ZARIFim...

CRESCENT dedi ki...

Annelog,
Teşekkürler,devam ederim diye düşünüyorum...:))

Kuguu,
Bakma sen bıraktım diyorum ama uzun soluklu bir aradan sonra yine duramam gibi geliyor,çünkü benim için terapi gibi bir şey,zihinsel olarak rahatlatıyor...:))Ayrıca gurur duydum yazdıklarından,teşekkür ederim:)

nimetpamuk dedi ki...

crescentim kadim dostum kankam:))) sanalda da beraberiz ya daha ne deyim yani:))) bu arada tenis oynadığımız zaman geldi de aklıma:))) vallahi büyük bir kahkaha attım:)) ayarlanabilirde bu sene de aynı yere gideriz inşallah nolur tanrım sende duy:)))

nimet

Adsız dedi ki...

zaman ne çabuk geçiyor ve neler yaşatıyor bizlere...
paylaşman ne hoş...
hep güzel şeyler yaşaman dileğiyle...
Aa

CRESCENT dedi ki...

Nimet,
Kısmetse yeni tatil, yeni maceralar...:))))

Aa;
Güzel şeyler yaşamaya devam ediyoruz öyle değil mi?:))Bu gün fotoğraf makinamı yanıma almadığıma üzüldüm...

KUGUU dedi ki...

Eeee hadi o zaman:)) hem civil civil yaz geliyor, sen ne harikalar yaratirsin simdi. Ben denizci temali bir kolye rica etsem acaba ayip olur mu canim?

Gamzeli dedi ki...

İyi haftalar, kolay gelsin canım...

CRESCENT dedi ki...

Kuguu,
Hevese gelirde bir şeyler yapmaya başlarsam yine burada görürsün zaten :) Denizci temasını aklımda tutacağım :))

Gamzeli dedi ki...

Mevlid kandilin Mübarek Olsun Canım...

sevgilerimle